VÍDEO: 128 bikers han participat a la XVII Pedalada BTT Santa Pau

Comparteix-ho amb els teus amics:

Un total de 128 bikers han participat en la XVII Pedalada BTT Santa Pau. 48 corredors s’han decidit pel circuit curt i 80 pel circuit llarg. Ha estat la més baixa participació en els darrers anys tot i que la percepció que tenim és que els que han vingut els ha agradat el recorregut.

El primer classificat del recorregut curt ha estat l’Olotí Ricard Badia de Bicicarril.com, que acaba de ser pare, amb un temps d’1:17:00. El segon ha estat el medallista olímpic als Jocs d’Atenes Carles Torrent del Club Ciclista Olot Infantil que amb un temps d’1:21:18 ha ressorgit de les seves cendres com l’Au Fenix. El tercer classificat ha estat el corredor de Ripoll Joan Iglesies de la Unió Ciclista Campdevànol amb un temps d’1:21:19. La primera noia del recorregut curt ha estat la corredora de Banyoles Èrica Geli amb un temps de 2:33:49.

El primer classificat del recorregut llarg ha estat el corredor de Vilafant Victor Pérez amb un temps espectacular d’1:38:15. El segon classificat ha estat el Gironí Albert Roca del Scale Bikes Extrem amb un temps d’1:39:37. Ha completat el podi el corredor dels AspresXtrem i ídol local a Santa Pau Emili Espigulé. La primera noia del recorregut llarg ha estat la corredora de Mas Llunès Meritxell Solà del BTT Fornells Ambisist amb un temps de 2:53:20.

https://vimeo.com/121006391

LListat de Temps Absolut Volta Curta

Ordre   Dorsal   Temps   Cognoms Nom
1 125 1:17:00 Badia Esteva Ricard
2 58 1:21:18 Torrent Tarres Carles
3 66 1:21:19 Iglesias Cortinas Joan
4 89 1:21:20 Zarza Aibar Miquel Angel
5 10 1:21:45 Heredia Guerrero Carles
6 45 1:22:50 Cusell Pla Alex
7 88 1:23:30 Grabulosa Mares Xavier
8 101 1:24:18 Rovira Arcusa Gerard
9 78 1:25:50 Teixidó Vigatà Albert
10 15 1:26:00 Puigdemont Granados Enric
11 47 1:30:00 Mañas Serra Marc
12 50 1:31:49 Rueda Francisco
13 20 1:33:49 Noguer Ventula Albert
14 11 1:34:05 Alonso Lozoya David
15 12 1:34:06 Bassols Rodriguez Jordi
16 14 1:34:33 Montero Baleri David
17 94 1:38:17 Ribas Junquera Joel
18 33 1:38:21 Colomer Badosa Agustí
19 109 1:39:18 Vilar Vergés Jaume
20 55 1:39:35 Garcia Saubí Guillem
21 16 1:39:36 Arrioca Mayà Jordi
22 36 1:40:13 Bonet Montmany Marc
23 114 1:40:14 Colomer Pep
24 103 1:40:38 Corcoy Clota Josep
25 104 1:40:56 Grabulosa Prat Joan
26 3 1:40:57 Jordà Mir Josep
27 124 1:42:12 Romero Divi Oriol
28 38 1:42:32 Comas Gomà Jordi
29 80 1:47:12 Bosch Vila Gaspar
30 121 1:49:35 Lopez Moreno Francisco
31 72 1:53:49 Pla David
32 71 1:59:15 Arribas Moya Jose Luis
33 65 1:59:16 Boix I Arlà Jordi
34 64 1:59:40 Ortes Gonzalez Joan
35 95 2:02:30 Sanchez Fernando
36 115 2:03:20 Plana Juvanteny Jordi
37 113 2:03:30 Berga Vilanova Isaac
38 9 2:03:40 López Carbonell Xavier
39 105 2:12:30 Garcia Lara Xavier
40 102 2:12:32 Hidalgo Garcia Josep Antoni
41 99 2:13:12 Cajas Liaño Javier
42 24 2:33:44 Reyes Martos Rubén
43 22 2:33:47 Gómez álvarez Joan Pere
44 122 2:33:01 Pujol Peral Pep
45 23 2:33:07 Ruiz Palacios Ivan
46 128 2:33:23 Pujol Dilmé èric
47 126 2:33:49 Geli Pujol èrica
48 127 2:33:51 Garcia Trias Agustí

Llistat de temps volta llarga absolut

Ordre   Dorsal   Temps   Cognoms Nom
1 19 1:38:15 Perez Vazquez Victor
2 110 1:39:37 Roca Masmitjà Albert
3 41 1:41:21 Espigulé Gelis Emili
4 69 1:41:28 Roura Nierga David
5 61 1:43:15 Roca Masmitjà Xavi
6 26 1:43:43 Picart Caixas Climent
7 43 1:47:01 Garceso Josep
8 25 1:47:05 Campanà Martinez Adrian
9 67 1:49:32 Font Linde Albert
10 84 1:49:37 De Pablo Gonzalez Fernando
11 60 1:49:39 Argemí Vila Carles
12 57 1:50:17 Codinach Frigola Albert
13 81 1:52:20 Merino Vila David
14 87 1:52:21 Aulinas Planadevall Carles
15 52 1:52:45 Jou Vaquer Pol
16 27 1:52:50 Compta Jordi
17 77 1:53:01 Tarré Colom Miquel
18 76 1:53:08 Maso Moncanut Jordi
19 13 1:53:30 Ruiz Del Pilar Ramon
20 62 1:54:48 Bautista Garcia Cristobal
21 54 1:56:01 Vila Farré Joel
22 4 1:56:18 Nieto Gabino Ismael
23 40 1:56:24 Fusellas Fajardo Eric
24 34 1:56:45 Parés Sasanedas Joan
25 75 1:56:58 Gironès Farreras Josep
26 53 1:58:55 Olivet Pou Marc
27 28 2:02:16 Begudà Subirà Lluís
28 31 2:02:18 Riera Claret Ricard
29 30 2:02:25 Juncà Julià Josep
30 32 2:03:00 Reixach Marc
31 46 2:04:10 Zafra Fabrega Jordi
32 5 2:04:20 Alibés Sellabona Albert
33 6 2:04:21 Subirana Serra Xavier
34 83 2:05:10 Vinyets Eduard
35 56 2:08:30 Rull Collelldevall Marc
36 59 2:08:31 Comamala Busquets Jaume
37 106 2:10:42 Planas Serra Abel
38 21 2:12:05 Rubio Costa Joel
39 93 2:15:05 Merino Renedo Raúl
40 68 2:15:09 Parra Garcia Alberto
41 85 2:15:28 Grabulosa Puigdemont Marc
42 73 2:17:36 Bierge Sancho Jordi
43 29 2:18:26 Sala Pujol Xavier
44 17 2:19:42 Güigas Bassols Albert
45 123 2:20:30 Mas Montes Marcel
46 118 2:20:32 Torrent Tarres Jordi
47 86 2:21:57 Martin Ros Damian
48 74 2:22:39 Rosa Sancho Jordi
49 107 2:23:13 Duran Turro Enric
50 51 2:25:01 Colomer Basagaña Enric
51 70 2:26:02 Codinach Soy Ramon
52 116 2:28:10 Curos Busquets Ivan
53 117 2:28:12 Grabulosa Buch Marc
54 108 2:28:14 Brosa Raurell Xavier
55 63 2:28:16 Sanchez Rodriguez Antonio
56 79 2:29:45 Marquez Serrano Cristian
57 37 2:30:40 Solduga Collado Jordi
58 98 2:32:18 Amagat Perez Isaac
59 96 2:32:19 Fajula Corbaton Gerard
60 111 2:33:20 Pages Maso Jordi
61 8 2:43:40 Roca Picas Joan
62 7 2:43:42 Orriols Farràs Valentí
63 112 2:44:41 Serradell Martí
64 90 2:44:46 Vila Bineka Josep
65 35 2:44:51 Bermúdez Pradas Santi
66 18 2:47:59 Grabulosa Pujol David
67 82 2:53:20 Solà Meritxell
68 91 2:54:55 Baldà Coll Joan
69 92 2:54:56 Tordera Rovira Eudald
70 42 2:59:50 Teixidor Coch Albert
71 44 2:59:51 Franquesa Serrat David
72 1 3:02:14 Sierra Nuñez Julian
73 2 3:03:15 Castillo Jimenez Ortiz Javier
74 48 3:03:20 Casanovas Tallant Xavier
75 49 3:03:21 Bosch Vila Xavier
76 97 3:14:00 Mesa Coreominas Carlos
77 100 3:14:01 Esquerrà Lopez David
78 120 3:14:50 Ribas Camprubi Jordi
79 39 3:14:51 Bas Montilla Guillem
80 119 3:14:52 Pi Sardà Marc
Comparteix-ho amb els teus amics: